Ve dnech od 01.04.2024 do 14.04.2024 čerpám dovolenou. Vaše objednávky budou přijímány, ale vyřizovány budou až po mém návratu a odesílány nejdříve ve středu 17.10.2024. Děkuji za pochopení a přeji krásné dny! Jindřiška za Vymazlený dárek.

EKO pleny

 


 

 

Bambo Nature logo

 

 

BAMBO Nature

 


 

 

Bambo Nature obrázek 02 

 

Pokud chcete, aby se vaše miminko cítilo při nošení plenek spokojeně a zároveň udělat i něco pro životní prostředí, pak dětské ekopleny BAMBO Nature jsou tou správnou volbou.

 

Značka dětských plen BAMBO Nature má dvě hlavní priority.

Péči o vaše dítě. Zájem o životní prostředí.

 

BAMBO Nature je nová generace jednorázových plen vyráběných z vysoce kvalitních, certifikovaných, bezpečných a ekologických materiálů, které chrání zdraví vašeho dítěte a udržitelnost materiálů použitých během výroby.

Tyto univerzální dětské pleny s prodyšným povrchem a se suchým zapínáním vyrábí společnost ABENA A/S Dánsko s dodržením nejpřísnějších kritérií týkajících se výrobní technologie i použitých materiálů.

Pleny BAMBO Nature jsou stejně jako ty obyčejné na jedno použití, ale mají mnohem menší ekologickou stopu.

Jsou velmi tenké a ultra-absorpční s jedinečnou vrstvou, která odvádí vlhkost od pokožky dítěte a udržuje ji v suchu, a to i při opakovaném namočení.

Plenkové kalhotky byly navrženy ve spolupráci s rodiči, ve snaze zajistit produktu praktickou konstrukci a uživatelskou přívětivost.

Jednorázové pleny BAMBO Nature jsou k dispozici v 6 velikostech pro všechny věkové kategorie až do doby, kdy dítě přirozeně dosahuje plné kontinence. Plenky BAMBO Nature začínají velikostí 1 Newborn (pro děti o váze 2–4 kg) a pokračují velikostí 2 Mini (3–6 kg), 3 Midi (5–9 kg), 4 Maxi (7–18 kg), 5 Junior (12–22 kg) a šestá je velikost XL (16–30 kg).

Dětské univerzální plenkové kalhotky jsou vhodné pro děvčátka i chlapečky.

 

 

VLASTNOSTI A VÝHODY DĚTSKÝCH EKO PLEN BAMBO NATURE

 • prodyšná a měkká vnější vrstva AIR PLUS umožňuje přístup vzduchu k dětské pokožce, snižuje vlhkost a minimalizuje riziko podráždění pokožky miminka
 • odpružené bočnice a měkké okraje zajišťují dokonalé přilnutí plenky k tělu a zároveň poskytují miminku maximální pohodlí a volnost pohybu
 • ještě měkčí a pohodlnější spodní a horní vrstva, díky které je dětská plena daleko více šetrná k dětské pokožce
 • dvojité bariéry proti úniku tekutiny z pleny 
 • superabsorpční dvojité jádro s unikátní vrstvou TOP DRY, která odčerpává vlhkost pryč od dětské pokožky, okamžitě mění tekutinu na gel a zajišťuje tak dokonalý pocit suchosti a bezpečí
 • praktické zapínání na suchý zip umožňuje otevírání a uzavírání pleny tak často, jak je potřeba
 • efektivní dvojité bariéry proti úniku tekutiny z pleny
 • pleny velikosti midi až XL Plus mají též indikátor vlhkosti, který změnou zabarvení signalizuje nutnost výměny plenky
 • zanechávají mnohem menší ekologickou stopu než běžné jednorázové pleny (jsou z části biologicky odbouratelné pleny, především samotná buničina pleny, v celkovém výsledku jsou tedy 3x více rozložitelné než pleny ostatních značek)
 • hypoalergenní, dermatologicky testované
 • nejsou testované na zvířatech

  

Bambo Nature vlastnosti 

 

PRODYŠNÉ

Plně prodyšná vnější vrstva pleny umožňuje pokožce miminka dýchat a udržuje ji zdravou a v suchu.

 

1 Bambo Nature vlastnosti breathable large

 

FLEXIBILNÍ

Boční zapínání je vyrobeno z extrémně pružného materiálu, který zajišťuje perfektní přilnavost i při opakovaném zapínání.

 

2 Bambo Nature vlastnosti flexible large

 

MĚKKÉ

Extra měkká textilní vrstva je na dotek příjemná a nedráždí pokožku miminka.

 

3 Bambo Nature vlastnosti soft large

 

NEPROPUSTNÉ

Perfektně tvarované boční chrániče minimalizují riziko protečení a zároveň zajišťují maximální volnost pohybu miminka, aniž by došlo ke snížení komfortu při jejich nošení.

 

4 Bambo Nature vlastnosti thin and perfect fit large

 

SUCHÉ

Vnitřní vrstva TOP DRY zajišťuje rychlou absorpci a odvádění vlhkosti a udržuje tak pokožku miminka suchou.

 

5 Bambo Nature vlastnosti top dry large

 

 

  

Pleny BAMBO Nature NEOBSAHUJÍ chlor, ftaláty, parfémy, optické zjasňovače, formaldehyd ani PVC. Vnitřní výplň je vyrobena ze dřeva ze 100% FSC certifikovaných udržitelných zdrojů. Zapínací pásky a manžety na nohou neobsahují latex. Absorpční jádro je bez ftalátů. K potisku nejsou použity barvy obsahující těžké kovy. Pleny jsou hypoalergenní (nevyvolávají alergii), nejsou testované na zvířatech a získaly ekologickou značku Nordic Ecolabel.

O kvalitě plenkových kalhotek BAMBO Nature dostatečně vypovídá přidělení prestižní severské ekoznámky SWAN. Pro její obdržení musí výrobce splnit řadu přísných omezení jako např. zákaz používání chlóru nebo jiných organických bělidel, parfémů nebo jakýchkoliv alergenů při výrobě. Hlavním kritériem je dosažení maximální ochrany uživatele i životního prostředí při výrobě i recyklaci.

Dětské plenkové kalhotky BAMBO Nature byly na americkém trhu vyhodnoceny jako nejlepší produkt ve své kategorii a v českém dTtestu získaly druhé místo. Můžete si tedy být jisti, že s BAMBO Nature dáváte svým dětem jeden z nejlepších produktů na trhu.

 

 

Složení produktů

 


 

 

PROČ MAMINKY MILUJÍ DĚTSKÉ EKO PLENY BAMBO NATURE?

 

 

 

CERTIFIKACE

 

Dětské pleny BAMBO Nature jsou vyráběny z vysoce kvalitních, certifikovaných, bezpečných a ekologických materiálů, které chrání zdraví Vašeho dítěte a udržitelnsot materiálů použitých během výroby.

Pleny a další produkty Bambo Nature jsou akreditovány několika certifikačními organizacemi, které zaručují bezpečné používání a šetrnost k životnímu prostředí.

 

 

Bambo Nature certifikáty

 

 

Certifikát Nordic Swan Eco Label

Nordic Ecolabel

Severská ekoznačka týkající se produktů BAMBO Nature je zárukou, že výrobky jsou certifikovány jako šetrné k životnímu prostředí. Některé z přísných požadavků, které dětské pleny musí splňovat k získání ekoznačky, jsou:

 • nesmí obsahovat žádné optické zjasňovače nebo parfém
 • není povoleno použití hydratačních krémů nebo podobných látek
 • výrobky musí obsahovat obnovitelné suroviny
 • maximální limit pro výrobní odpad vzniklý ve výrobním procesu je kompostován
Certifikát Dermatologicky testováno

Dermatologicky testováno

Abena má produkty dermatologicky testovány v nezávislých německých institutech, ProDERM (Institut pro aplikovaný dermatologický výzkum) a ATC GmBH (Applied Tox Consult), což potvrzuje, že jsou produkty v souladu s předpisy.

Certifikát FSC

FSC

FSC je globální, nezisková organizace věnující se podpoře zodpovědného lesního hospodářství po celém světě. Štítek FSC na výrobcích Bambo Nature je zárukou, že suroviny v našich výrobcích pochází z trvale udržitelného lesního hospodářství, kde je více stromů vysázeno než pokáceno.

 

Dětské pleny Bambo Nature jsou nepropustné

BRC Consumer Products

Certifikace od britské Retailer Consortium, zajišťují bezpečnou výrobu a použití výrobků v souladu s řadou zásad.

 
 Asthma Allergy Nordic

Asthma Allergy NordicAsthma

Allergy Nordic Association nabízí certifikaci pro výrobky, které představují nejmenší možné riziko způsobení alergie, ekzému nebo podráždění kůže. Výrobky, které získají tuto certifikaci, nesmí obsahovat žádná plniva, parfémy nebo formaldehyd.

 

Abena Health Certifikát

Abena Health Certificate

Zapínání dětských plen je vyrobeno z extrémně flexibilního materiálu, který zajišťuje perfektní přilnavost, při každém zapínání.

 

EU Ecolabel

EU Ecolabel

EU Ecolabel (známá také jako EU Flower) je oficiální evropskou ekoznačkou.

Štítek zaručuje, že výrobek splňuje přísná environmentální kritéria od zpracování surovin po výrobu, složení produktu, dokumentaci, bezpečnost a použití.

Zásadní rozdíl mezi severskou ekoznačkou a ekoznačkami EU spočívá v tom, že skandinávská Nordic ecolabel pochází ze Skandinávské rady ministrů a používá se v severských zemích, zatímco EU Flower byl zřízen Evropskou komisí a používá se v EU.

 

I'm Green

I'm Green

I'm Green Balení BAMBO Nature se vyrábí z ekologického polyetylénu I´m Green™ - trvale vyrobeného měkkého plastu z ethanolu z cukrové třtiny.

I'm Green polyethylen je měkký plast vyrobený z udržitelné výroby cukrové třtiny - přirozeně obnovitelný materiál.

Ve srovnání s tradičními měkkými plasty (vyrobenými z fosilních surovin, jako je ropa nebo zemní plyn), můžeme vyrábět i ekologický polyethylen. Během růstu cukrové třtiny se zachycuje a odstraňuje CO2 z atmosféry a pomáhá snižovat emise skleníkových plynů.

Je trvanlivý a snadno se neroztrhne, takže vaše plenky zůstanou suché, i když přinesete tašku domů v dešti!

 

 

 

 

Rodiče vyžadují, aby produkty, které přijdou do kontaktu s jejich dětmi, byly plně transparentní. Z tohoto důvodu je vše, co je použito při výrobě jednorázových plen BAMBO Nature, uvedeno níže. 

 

ČÁST MATERIÁLY
absorpční jádro 100% cellulose fluff, ECF neobsahuje chlór
podvrstva polyethylene (PET) a polypropylene (PP), white
netkané textilie polypropylene (PP), trvale hydrofilní netkané
svrchní vrstva polypropylene (PP), trvale hydrofilní netkané
manžety polypropylene (PP), hydrofilní
elastika elastan, polypropylene (PP)
spodní vrstva prodyšná textilní spodní vrstva (BTBS)
lepidlo hotmelt (glue) naneseno mezi vrstvy, na bázi pryskyřice a vosku, neobsahuje ftaláty
SAP / superabsorbent superabsorber, permeable polyacrylate, neobsahuje ftaláty
páska polypropylene (PP) páska, hooks for repositioning
čelní páska polyethylene (PET) a polypropylene (PP)

 

  

My ve společnosti Bambo Nature jsme přesvědčeni, že je nadmíru důležité, aby všichni znali složení našich výrobků. Naše kvalitní ekopleny BMBO Nature jsou hypoalergenní a veškeré použité suroviny jsou schváleny Radou Food and Drug Administration – společností schvalující potraviny, potravinové doplňky a dětskou kosmetiku.

Společnost Abena tímto prohlašuje, že při výrobě výrobku dětských plenkových kalhotek BAMBO Nature nebyly použity žádné známé látky klasifikované jako karcinogenní, mutagenní, škodlivé, způsobující alergie, lokálně dráždivé a senzibilizující.

Kromě tohoto prohlášení, společnost Abena úspěšně prošla nezávislými testy ProDERM a testy dánské společnosti Asthma and Allergy, které potvrzují, že výrobky BAMBO Nature představují nejmenší možné riziko vzniku alergií a podráždění pokožky.

Na našich stránkách proto také najdete seznam všech použitých látek při výrobě dětských plenek BAMBO Nature a to ve složce – Složení výrobků BAMBO Nature neobsahují parfémy, pleťové vody a deodoranty. Žádné ftaláty, (MBT, DBT, TBT), těžké kovy, Cl (chlór), HCHO (formaldehyd), kalafunu, azo-barviva, PVC, látky známé jako škodlivé pro zdraví nebo životní prostředí, tzv. alergeny, látky klasifikované jako místně dráždivé, senzibilizující, karcinogenní nebo mutagenní účinky nebyly přidány při výrobě surovin nebo při samotné výrobě konečného výrobku. Ani jedné z látek uvedených na SVHC (REACH článek 33 (2)), není při výrobě použita více než 0,1%. Jedná se o seznam látek vzbuzujících mimořádné obavy, vydaný Evropskou Unií. 

Pleny BAMBO Nature dále neobsahují parfémy, pohlcovače zápachu nebo mléko/hydratační krém, aby se předešlo alergickým reakcím. Důvodem je, že tyto krémy mohou obsahovat alergizující látky, které byly pouze přidány, aby se zabránilo zápachu. Alergie jsou rostoucím problémem pro děti i dospělé. Kromě toho děti mají velmi citlivou pokožku, takže pokud se rozhodnete pro ekopleny BAMBO Nature, rozhodnete se chránit pokožku vašeho dítěte.

 

DERMATOLOGICKÉ TESTY

Společnost Abena nese odpovědnost za to, že výrobky jsou bezpečné pro dětskou pokožku. Spolupracují s dodavateli surovin na surovinové obsahu, a všichni jejich dodavatelé podepsali prohlášení, že suroviny neobsahují zakázané látky. Kromě toho společnost Abena nechává pravidelně své výrobky testovat v nezávislém německém institutu proDERM (Institut pro aplikovaný Dermatologický výzkum s ATC GmbH (Applied Tox-Consult) s výsledkem "DOBRÝ".

 

ASTMA A ALERGIE

Dánsko požaduje, aby výrobek nepředstavoval nejmenší riziko vzniku alergie, ekzémů nebo kožních podráždění. Dánský institut hodnotí všechny složky surovin ve výrobku velmi důkladně. Jsou-li schváleny všechny složky, hodnotí výrobek sám o sobě. Pokud jsou všechny hodnocení produktu pozitivní, výrobek může nést logo a text: "Potvrzeno ve spolupráci se společností Asthma and Allergy Denmark".

 

 

2 položek celkem
Zpět do obchodu