Ve dnech od 01.04.2024 do 14.04.2024 čerpám dovolenou. Vaše objednávky budou přijímány, ale vyřizovány budou až po mém návratu a odesílány nejdříve ve středu 17.10.2024. Děkuji za pochopení a přeji krásné dny! Jindřiška za Vymazlený dárek.

Složení produktů

 


 

 

PROČ MAMINKY MILUJÍ DĚTSKÉ EKO PLENY BAMBO NATURE?

 

 

 

CERTIFIKACE

 

Dětské pleny BAMBO Nature jsou vyráběny z vysoce kvalitních, certifikovaných, bezpečných a ekologických materiálů, které chrání zdraví Vašeho dítěte a udržitelnsot materiálů použitých během výroby.

Pleny a další produkty Bambo Nature jsou akreditovány několika certifikačními organizacemi, které zaručují bezpečné používání a šetrnost k životnímu prostředí.

 

 

Bambo Nature certifikáty

 

 

Certifikát Nordic Swan Eco Label

Nordic Ecolabel

Severská ekoznačka týkající se produktů BAMBO Nature je zárukou, že výrobky jsou certifikovány jako šetrné k životnímu prostředí. Některé z přísných požadavků, které dětské pleny musí splňovat k získání ekoznačky, jsou:

  • nesmí obsahovat žádné optické zjasňovače nebo parfém
  • není povoleno použití hydratačních krémů nebo podobných látek
  • výrobky musí obsahovat obnovitelné suroviny
  • maximální limit pro výrobní odpad vzniklý ve výrobním procesu je kompostován
Certifikát Dermatologicky testováno

Dermatologicky testováno

Abena má produkty dermatologicky testovány v nezávislých německých institutech, ProDERM (Institut pro aplikovaný dermatologický výzkum) a ATC GmBH (Applied Tox Consult), což potvrzuje, že jsou produkty v souladu s předpisy.

Certifikát FSC

FSC

FSC je globální, nezisková organizace věnující se podpoře zodpovědného lesního hospodářství po celém světě. Štítek FSC na výrobcích Bambo Nature je zárukou, že suroviny v našich výrobcích pochází z trvale udržitelného lesního hospodářství, kde je více stromů vysázeno než pokáceno.

 

Dětské pleny Bambo Nature jsou nepropustné

BRC Consumer Products

Certifikace od britské Retailer Consortium, zajišťují bezpečnou výrobu a použití výrobků v souladu s řadou zásad.

 
 Asthma Allergy Nordic

Asthma Allergy NordicAsthma

Allergy Nordic Association nabízí certifikaci pro výrobky, které představují nejmenší možné riziko způsobení alergie, ekzému nebo podráždění kůže. Výrobky, které získají tuto certifikaci, nesmí obsahovat žádná plniva, parfémy nebo formaldehyd.

 

Abena Health Certifikát

Abena Health Certificate

Zapínání dětských plen je vyrobeno z extrémně flexibilního materiálu, který zajišťuje perfektní přilnavost, při každém zapínání.

 

EU Ecolabel

EU Ecolabel

EU Ecolabel (známá také jako EU Flower) je oficiální evropskou ekoznačkou.

Štítek zaručuje, že výrobek splňuje přísná environmentální kritéria od zpracování surovin po výrobu, složení produktu, dokumentaci, bezpečnost a použití.

Zásadní rozdíl mezi severskou ekoznačkou a ekoznačkami EU spočívá v tom, že skandinávská Nordic ecolabel pochází ze Skandinávské rady ministrů a používá se v severských zemích, zatímco EU Flower byl zřízen Evropskou komisí a používá se v EU.

 

I'm Green

I'm Green

I'm Green Balení BAMBO Nature se vyrábí z ekologického polyetylénu I´m Green™ - trvale vyrobeného měkkého plastu z ethanolu z cukrové třtiny.

I'm Green polyethylen je měkký plast vyrobený z udržitelné výroby cukrové třtiny - přirozeně obnovitelný materiál.

Ve srovnání s tradičními měkkými plasty (vyrobenými z fosilních surovin, jako je ropa nebo zemní plyn), můžeme vyrábět i ekologický polyethylen. Během růstu cukrové třtiny se zachycuje a odstraňuje CO2 z atmosféry a pomáhá snižovat emise skleníkových plynů.

Je trvanlivý a snadno se neroztrhne, takže vaše plenky zůstanou suché, i když přinesete tašku domů v dešti!

 

 

 

 

Rodiče vyžadují, aby produkty, které přijdou do kontaktu s jejich dětmi, byly plně transparentní. Z tohoto důvodu je vše, co je použito při výrobě jednorázových plen BAMBO Nature, uvedeno níže. 

 

ČÁST MATERIÁLY
absorpční jádro 100% cellulose fluff, ECF neobsahuje chlór
podvrstva polyethylene (PET) a polypropylene (PP), white
netkané textilie polypropylene (PP), trvale hydrofilní netkané
svrchní vrstva polypropylene (PP), trvale hydrofilní netkané
manžety polypropylene (PP), hydrofilní
elastika elastan, polypropylene (PP)
spodní vrstva prodyšná textilní spodní vrstva (BTBS)
lepidlo hotmelt (glue) naneseno mezi vrstvy, na bázi pryskyřice a vosku, neobsahuje ftaláty
SAP / superabsorbent superabsorber, permeable polyacrylate, neobsahuje ftaláty
páska polypropylene (PP) páska, hooks for repositioning
čelní páska polyethylene (PET) a polypropylene (PP)

 

  

My ve společnosti Bambo Nature jsme přesvědčeni, že je nadmíru důležité, aby všichni znali složení našich výrobků. Naše kvalitní ekopleny BMBO Nature jsou hypoalergenní a veškeré použité suroviny jsou schváleny Radou Food and Drug Administration – společností schvalující potraviny, potravinové doplňky a dětskou kosmetiku.

Společnost Abena tímto prohlašuje, že při výrobě výrobku dětských plenkových kalhotek BAMBO Nature nebyly použity žádné známé látky klasifikované jako karcinogenní, mutagenní, škodlivé, způsobující alergie, lokálně dráždivé a senzibilizující.

Kromě tohoto prohlášení, společnost Abena úspěšně prošla nezávislými testy ProDERM a testy dánské společnosti Asthma and Allergy, které potvrzují, že výrobky BAMBO Nature představují nejmenší možné riziko vzniku alergií a podráždění pokožky.

Na našich stránkách proto také najdete seznam všech použitých látek při výrobě dětských plenek BAMBO Nature a to ve složce – Složení výrobků BAMBO Nature neobsahují parfémy, pleťové vody a deodoranty. Žádné ftaláty, (MBT, DBT, TBT), těžké kovy, Cl (chlór), HCHO (formaldehyd), kalafunu, azo-barviva, PVC, látky známé jako škodlivé pro zdraví nebo životní prostředí, tzv. alergeny, látky klasifikované jako místně dráždivé, senzibilizující, karcinogenní nebo mutagenní účinky nebyly přidány při výrobě surovin nebo při samotné výrobě konečného výrobku. Ani jedné z látek uvedených na SVHC (REACH článek 33 (2)), není při výrobě použita více než 0,1%. Jedná se o seznam látek vzbuzujících mimořádné obavy, vydaný Evropskou Unií. 

Pleny BAMBO Nature dále neobsahují parfémy, pohlcovače zápachu nebo mléko/hydratační krém, aby se předešlo alergickým reakcím. Důvodem je, že tyto krémy mohou obsahovat alergizující látky, které byly pouze přidány, aby se zabránilo zápachu. Alergie jsou rostoucím problémem pro děti i dospělé. Kromě toho děti mají velmi citlivou pokožku, takže pokud se rozhodnete pro ekopleny BAMBO Nature, rozhodnete se chránit pokožku vašeho dítěte.

 

DERMATOLOGICKÉ TESTY

Společnost Abena nese odpovědnost za to, že výrobky jsou bezpečné pro dětskou pokožku. Spolupracují s dodavateli surovin na surovinové obsahu, a všichni jejich dodavatelé podepsali prohlášení, že suroviny neobsahují zakázané látky. Kromě toho společnost Abena nechává pravidelně své výrobky testovat v nezávislém německém institutu proDERM (Institut pro aplikovaný Dermatologický výzkum s ATC GmbH (Applied Tox-Consult) s výsledkem "DOBRÝ".

 

ASTMA A ALERGIE

Dánsko požaduje, aby výrobek nepředstavoval nejmenší riziko vzniku alergie, ekzémů nebo kožních podráždění. Dánský institut hodnotí všechny složky surovin ve výrobku velmi důkladně. Jsou-li schváleny všechny složky, hodnotí výrobek sám o sobě. Pokud jsou všechny hodnocení produktu pozitivní, výrobek může nést logo a text: "Potvrzeno ve spolupráci se společností Asthma and Allergy Denmark".

 

 

Zpět do obchodu